AKP’li Başkanın 800 dönüm arazisi şaşkınlık yarattı: Nasıl aldın?

“Bursa’nın Su Yönetimi” Sempozyumu’nda, konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Alinur Aktaş, 800 dönüm yerinin olduğunu ve harıl harıl iş yaptıklarını açıkladı.

“BENİM 800 DÖNÜM YERİM VAR, OĞLUMLA ORTAĞIM İŞ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bursa İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen “Bursa’nın Su Yönetimi” Sempozyumu’nda, ‘Yeni OSB’lere müsaade vermeyi düşünüyor musunuz’ sorusuna karşılık veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Alinur Aktaş, “Ya kusura bakmayın ben ofsayta düşecek bir bir adam değilim yani. Bu soruya nasıl yanıt vereceğimi çok âlâ biliyorum.

Ben bir sanayi düşmanı falan değilim, lakin beni sanayi düşmanı ilan ettiler bu kentte. Ben bir sanayiciyim ya. 800 dönüm yerim var yani. Oğlumla ortağım harıl harıl iş yapmaya çalışıyorlar. Bizim işimiz gücümüz var. İş yapmaya çalışıyoruz” sözleri dikkat çekti.

“800 DÖNÜM SANAYİ YERİNİ NASIL ELDE ETTİN?”

AKP’li Alinur Aktaş’ın bu sözleri muhalefetin de gündemine oturdu. Toplumsal medyadan Aktaş’ın işi ile alâkalı yaptığı açıklamanın videosunu paylaşan İYİ Parti Vilayet Lideri Selçuk Türkoğlu, Aktaş’a, “Var’a gerek yok, açık ofsayta düştün Alinur Aktaş. 800 dönüm sanayi yerini nasıl elde ettin? Oğlunla ortağın ne iş yapıyor? Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu kadar karlı bir iş mi? Açıkla…” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir