Erdoğan’a hakkını helal etmeyen mühendis görevinden uzaklaştırıldı

Kahramanmaraş zelzelelerinin akabinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 27 Şubat’ta vatandaşlardan helallik isteyerek “Tüm olumsuz koşullardan ötürü birinci gün Adıyaman’da dilek ettiğimiz kadar süratli bir çalışma yapamadık. Bunun için helallik istiyorum” açıklamasında bulundu.

Adli Tıp Ankara Küme Başkanlığı’nda mühendis olarak çalışan M.P. WhatsApp üzerinden Erdoğan’ın helallik istemesine reaksiyon gösteren paylaşım yaptı. M.P., “Bu saatten sonra helallik istesen ne istemesen ne. Elinize yüzünüze bulaştırdınız işte. İnsanları göz nazaran göre 3-4 gün boyunca ölümlere terk ettiniz. Canlarımız gitti, memleketimiz gitti. Beşerler bu kadar bedelsiz işte bizim ülkede. Tek düşündüğünüz milletin oyu öbür hiçbir şey değil. Ben hakkımı helal etmiyorum. Güya Türkiye birçok ülkeye nazaran gelişmiş bir ülkeydi, bir sarsıntı bile bizi bu hale getirdiyse Allah bilir savaş çıksa kim bilir ne olur, Kızılay, bile çadırları para karşılığı satıyorsa bu beşerler artık kime güvensin” paylaşımını yaptı.

6 Mart’ta soruşturma başlatıldı

BirGün’de yer alan habere nazaran bu paylaşımın akabinde 6 Mart’ta Adalet Bakanlığı tarafından M.P. hakkında soruşturma başlatıldı. İşçi Genel Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda M.P.’nin soruşturma sonuçlanıncaya kadar misyondan uzaklaştırılması istendi.

Yazıda şöyle denildi: “Adı geçen işçi hakkında kelam konusu aksiyonu nedeniyle Kurumumuzca disiplin soruşturması başlatılacak olup soruşturmanın selameti açısından işbu soruşturma sonuçlanıncaya kadar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 137 vd. unsurları mucibince tedbiren misyonundan uzaklaştırılması konusunda, Gereğini arz ederim.”

Görevden uzaklaştırıldı

Yazının akabinde talep onaylandı ve M.P. 8 Mart’ta misyonundan uzaklaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir