“İlk defa bu kadar yakınlaştık”

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, Vodafone Park’ta düzenlenen bir aktiflikte gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Volkan Demirel, Şampiyonlar Ligi logosuyla süslenen aktiflikte yer almanın kendisi için büyük bir gurur olduğunu söz etti. 2008’de Fenerbahçe ile Sevilla maçında çeyrek finalde bu duyguyu en üst düzeyde yaşadığını söyleyen Demirel, “Bana geçmişi anımsatıyor. 2008’de Fenerbahçe ile çeyrek finalde Sevilla maçında bu hissin en yükseğini yaşadığımı düşünüyorum. UEFA Şampiyonlar Ligi, kulüpler ortasında en büyük platform. Burada forma giymek büyük gurur, bu gurura eriştiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Bu kupada oynamak nasip oldu fakat birinci sefer bu kadar yakınlaştım kendisine. Çok hoş bir kupa sahiden. Ben dokunmak için çok çalıştım, çabaladım ancak bu fırsatı burada bulabildim. Teşekkür ediyorum” dedi.

“AKLIMIZI KOYARSAK BİR GÜN BAŞARIRIZ”

Teknik yönetici olarak bir gün UEFA Şampiyonlar Ligi’nde gayret etmek istediğini lisana getiren Volkan Demirel, “İnşallah çalışırsak, istersek ve aklımıza koyarsak bir gün başarırız. Benim şu anda tek istediğim Hatay’ın ve Hatayspor’un ayağa kalkması. Hatay için elimden geleni yapmak istiyorum” tabirlerini kullandı.

“UMARIM TÜRK GRUPLARINI DA GÖRÜRÜRÜZ”

UEFA Şampiyonlar Ligi tertibinin Türkiye’de gerçekleşmesinin ehemmiyetine değinen Demirel, “Manchester City-Inter finali izleyeceğiz. Hoş bir gün olacak. Umarım ilerleyen yıllarda Türk kadrolarımızı da burada görürüz. En büyük dilek ve dileğimiz bu. Türk misafirperverliğini de bu vesileyle tüm dünyaya göstermek istiyoruz” diye konuştu.

“GELECEK DÖNEMİ PLANLIYORUZ”

Kahramanmaraş merkezli yaşanan sarsıntıların akabinde sıkıntı günler geçirdiklerini belirten Volkan Demirel, yavaş yavaş olağan hayata dönülmesi gerektiğini söyledi.

Demirel son olarak şunları söyledi: “Hataylılar için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, gelecek yılın planlamasını kurmaya çalışıyoruz. İnşallah güzel bir kadroyla seneye ligimizden devam edeceğiz. Mersin’de oynayacağız biliyorsunuz. Mersin kentinin yanımızda olduğunu bilmek çok hoş. Umarım Hatay için gelecek dönem hoş olur. Gelecek ve ayrılan oyuncular var. Her ayrılan oyuncuya teşekkürlerimiz iletip memnun biçimde ayrılmaya çalışıyoruz. Yerlerine gelenler yanılgıya en az o kadar yarar sağlayacaktır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir