Oto tamircilerin ‘taşlama makinesi’ kavgası: Polis müdahale etti

Seyhan ilçesi Tellidere Mahallesi Mücahitler Caddesi’nde, 19 Eylül günü saat 18.00 sıralarında; oto tamircisi Kadir Ş., taşlama makinesi istemek için iş yerinin karşısındaki meslektaşı Ahmet T.’nin yanına gitti.

Ahmet T.’nin çırağı A.Y.Ö. (12), ustasına sormadan makineyi veremeyeceğini söyledi. Kadir Ş. ise sormasına gerek olmadığını söyleyip, taşlama makinesini aldıktan sonra iş yerine geri döndü. Bir mühlet sonra Kadir Ş.’nin iş yerine giden A.Y.Ö., makineyi geri vermelerini söyleyince, oto tamircileri tarafından darbedildi.

SİLAHLI ÇATIŞMAYA DÖNÜŞTÜ

Çırağının dövüldüğünü öğrenen Ahmet T., kuzeni Zeki T.’yi telefonla arayıp, “Bunlara bir ders vermemiz gerekiyor” diyerek yanına çağırdı. Zeki T. de arkadaşları Yılmaz A. ve Zübeyir A.’yı (30) yanına alıp, Kadir Ş.’nin oto tamirhanesine gitti.

Taraflar ortasında başlayan tartışma kısa müddette hengameye dönüştü. Arbede sırasında Kadir Ş.’nin yanında çalışan Mustafa K. darbedildi. Dudağı camla kesilen Mustafa K., tabancayla havaya ateş açtı. Zeki T. ile Yılmaz A. da silahla karşılık verince çatışma çıktı.

ÇATIDA SAKLANIRKEN YAKALANDILAR

Silah seslerini duyan etraftakilerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis grubu sevk edildi. Motorize yunus gruplarının ‘Teslim ol’ davetine uymayan şüphelilerden Zeki T. ile Yılmaz A., tabancayla rastgele ateş açtıktan sonra orta sokağa kaçarak izini kaybettirdi.

İlk müdahalesi yapılan Mustafa K. ambulansla Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülürken, arbedeye karışan Ahmet T. ve Zübeyir A. gözaltına alındı, Zeki T. ile Yılmaz A. ise bir konutun çatısında saklanırken yakalandı.

Cinayet Ofis Amirliği grupları, Kadir Ş. ile darbedilen Mustafa K.’nin tabirine başvururken, başka şüpheliler ise emniyete götürüldü. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden Zeki T. ile Yılmaz A. tutuklanırken, Ahmet T. ve Zübeyir A. ise isimli denetim kuralıyla hür bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir