Sedat Yalçın’dan Orhaneli’de kırsal kalkınma mesajı

BURSA (İGFA) – Yerel seçim çalışmaları kapsamında Bursa’nın her bir noktasını köşe bucak gezen Sedat Yalçın, Orhaneli İlçesi’nde 7 asırlık Beyefendice Pazarı’nı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşların hayat pahalılığı ve geçim problemine ait kederlerini dinledi.

Orhanelili esnaf ve vatandaşlar tarafından sevgi şovları ile karşılanan Sedat Yalçın, daha sonra Orhaneli’nin Karıncalı Mahallesi’nde seçim ofisi açılışına katıldı.

“ORHANELİ’DE MAKSADIMIZ KIRSAL KALKINMA”

Orhaneli’nin tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle kırsal kalkınma noktasında büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Sedat Yalçın, ilçede bilhassa tarımda verimliliğin arttırılmasına yönelik bir dizi çalışmalar yapılabileceğini belirterek;

“Orhaneli tarihi ve kültürel mirasıyla dağ yöresinin incisi bir ilçemiz. Birçok mahallesinin asırları aşan mazisi var. Verimli tarım yerleri olmasına karşın kaliteli üretime yönelik çalışmalarının yetersiz olduğunu gözlemliyoruz. Esnaf ve vatandaşlarımız, toprağa verdiği emeğin karşılığını alamıyor. Hayat pahalılığı ve geçim düşüncesi vatandaşımızı zorluyor. Orhaneli, tarih ve kültür mirası tarafından epey varlıklı bir ilçemiz olmasına karşın turizme katkısı da sonlu seviyede kalmış durumda. Bizler misyona geldiğimizde Güney Uydu Kenti projemizi süratle hayata geçirerek yörede kırsal kalkınmanın sağlanması maksadıyla kıymetli dayanaklar vereceğiz. Hayvancılık alanında da verimliliği arttıran farklı stratejiler ortaya koyarak ilçeyi büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği tarafından ileri bir noktaya taşıyacağız.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni çiftçimiz için alternatif alıcı pozisyonuna getirerek eserlerinin satışının hak ettiği kıymet üzerinden yapılmasını sağlayarak birebir vakitte ihracat tarafından değerli bir katma kıymet elde edeceğiz.

Ayrıyeten başta Beyefendice Pazarı olmak üzere ilçenin tarihi ve kültürel mirasını ön plana çıkaracak projeler geliştirerek Bursa’nın turizme dönük kalkınma amacının bir kesimi yapacağız.

Bizler her gittiğimiz yere bolluk ve rahmet getirmeyi hedefliyoruz. İnşallah Orhaneli’nin de çehresini değiştirerek Orhanelili hemşerilerimize, ektiğinden kazanan, kazandığını bedele dönüştüren bir yatırım döngüsü içerisinde bolluk ve refaha kavuşmanın huzurunu yaşatacağız. Orhaneli, konuşan değil üreten bir belediyeciliğe kavuşacak” dedi.

Bölgede yaşanan göç sıkıntısına da değinen Sedat Yalçın; yapacakları yatırımlarla bilhassa gençlerin istihdam sorunu çözeceklerini söyleyerek, “Yapacağımız çalışmalarla Orhaneli’yi göç veren değil geri dönüşlerin yaşandığı bir ilçemiz haline getireceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir