‘Seni seviyoruz Karaoğlan’

BEYZA COŞKUN Ankara – Ecevit’in Devlet Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen merasime CHP Genel Lider yardımcıları Ali Öztunç, Seyit Torun, DSP Lideri Önder Aksakal ve Ecevetci Arayış Platformu temsilcileri katıldı. merasimde konuşan Aksakal, “Geçen 16 yılda siyaset sahnesinde yer alan kim varsa dara düştüğünde onun ipine tutunma muhtaçlığı hissetmiştir. Ecevit milliyetçi duruşuyla, örnek bir insan ve laik cumhuriyet sevdalısıydı” dedi.

CHP’li Öztunç da konuşmasında, “Dürüst ve namuslu bir başkandı. Halkın çocuğu olarak geldi ve halkçı olarak veda etti. CHP var hayli Ecevit’in fikirleri var olmaya devam edecektir. Seni seviyoruz Karaoğlan” tabirlerini kullandı. Konuşmaların akabinde Ecevit’in mezarına karanfiller atıldı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da toplumsal medya paylaşımında, “Yaşamını sevgi ve müsamahayla özdeşleştirmiş pahalı siyaset ve devlet adamı, ‘Ne ezen ne ezilen, insanca hakça bir düzen’ diyen, Kıbrıs’ın Fatih’i, Türkiye’nin Karaoğlan’ı, Genel Liderim Bülent Ecevit’i ortamızdan ayrılışının 16’ncı yıl dönümünde hürmet, rahmet ve hasretle anıyorum” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir